11-12 групи Українська мова Тема "Відокремлені додатки. Відокремлені обставини"

Тема уроку :  "Відокремлені додатки. Відокремлені обставини"


Діти! Ми продовжуємо вивчати відокремлені члени речення. Сьогодні ми розглянемо умови відокремлення обставин та додатків. Наша мета — навчитися знаходити в реченні відокремлені додатки та обставини, правильно розставляти розділові знаки  та інтонувати такі речення.


Крок 1. Повторення вивченого про відокремлені члени речення.

Спишіть речення, розставляючи розділові знаки. Підкресліть відокремлені члени речення і позначте які саме члени речення є відокремленими.

  Рідний степ широкий вільний пишнобарвний і квітчастий раптом став перед очима... (М. Вороний)   Весною Чижик молоденький такий співучий проворненький в садочку все собі скакав та якось у сільце й попав...(Л. Глібов.)   А за Дніпром степ оповитий фіолетовим серпанком далини.(В. Винниченко.)   Нам хліборобам що з мечем почати? (І. Франко.)   А он старе Монастирище колись козацьке село. (Т. Шевченко.)   Ось і він Дніпро величний і древній народна українська ріка. (Ю. Яновський.)   Дикі голуби горлички здивовано позирають на нас із верхів’я посадки. (О. Гончар.)


Крок 2. Пригадайте, що називається дієприслівниковим зворотом?

За яких умов дієприслівникові звороти виділяються в реченні комами?

Чи можуть виділятися одиничні дієприслівники?


Крок 3. Перегляньте відео.













Крок 4. Робота з підручником. Опрацюйте матеріал підручника на с. 156-157, виконайте  письмово впр. 353 зі с. 158. Опрацюйте матеріал підручника на с. 159-160, виконайте письмово впр. 363.



Дякую за увагу! Чекаю виконаних та надісланих вами завдань із кроків 1 та 4. Бажаю успіху! 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

11-12 групи Українська мова КОНТРОЛЬНА РОБОТА з теми "Речення зі звертаннями, вставними конструкціями. Відокремлені та уточнювальні члени речення"

31-32 групи Українська література КОНТРОЛЬНА РОБОТА з теми "Образне слово поетичного модернізму"

11-12 групи Українська мова Тема "Повторення вивченого протягом року"