Публікації

Показано дописи з березень, 2020

31-32 групи Українська література Тема уроку "Леся Українка. Драма-феєрія "Лісова пісня"

Зображення
Тема уроку "Драма-феєрія "Лісова пісня". Фольклорно-міфологічна основа. Художні особливості драми-феєрії" Немає, напевно, людини, яка б, цікавлячись творчістю Лесі Українки, оминула увагою прекрасну "Лісову пісню". Незвичайний сюжет, глибокий зміст, непересічний образ головної героїні — усе в драмі заворожує. "Зовсім осібно, як чарівний заквітчаний острів, височіє в творчій спадщині Лесі Українки драма-феєрія "Лісова пісня" (М. Рильський) Пропоную вам розпочати знайомство з цим шедевром української класики   Крок 1. Ознайомлення з історією написання твору. Прочитайте матеріал підручника на с. 196.   Крок 2. Прочитайте драму-феєрію "Лісова пісня" або прослухайте аудіокнигу. Крок 3. Жанрові особливості твору. Що таке драма-феєрія? Драма-феєрія — це різновид драми, у якому поряд із людьми діють персонажі, створені уявою письменника або запозичені з фольклору. Сюжет такого твору

31-32 групи Українська мова Тема уроку "Морфологічна норма. Морфологічна помилка"

Зображення
Тема уроку "Морфологічна норма.  Морфологічна помилка" Крок 1. Повторення вивченого. Пропоную вашій увазі поезію В.Крищенка. Прочитайте уважно, випишіть слова з орфограмою "Не, ні з різними частинами мови". Поясніть їх написання. Робіть добро Відгукуйтеся участю своєю на крик зазивний і безмовне SOS людини, птаха, навіть деревця,  робіть добро. (Не) ждіть від цього слави,  (не) ждіть багатства, знань чи похвали,  робіть добро (не)показно, буденно. Це принесе найвищу з нагород,  (ні) з чим (не) порівнянне відчуття,  що ти живеш (не) марно на цім світі. Зробіть синтаксичний розбір одного з речень цієї поезії.  Крок 2. Дайте відповіді на запитання. 1) Що є предметом вивчення морфології? 2) Скільки існує частин мови? 3) Які типи помилок трапляються у ваших висловленнях?   Якщо ви маєте сумніви щодо правильних відповідей на ці запитання, пропоную вашій увазі відео, яке допоможе вам пригадати вивчений раніше м

11-12 групи.Українська мова. Тема уроку: "Повторення та узагальнення вивченого про звертання та вставні конструкції"

Зображення
Тема уроку : "Повторення та узагальнення вивченого про речення зі звертаннями та вставними конструкціями" Діти! Перевіряючи надіслані вами виконані завдання, я відмітила для себе ті типові помилки, які є у ваших роботах. Тому пропоную сьогодні на уроці зупинитися саме на тих моментах, які викликають труднощі  у вивченні вами вищезазначеної теми. Крок 1. Як правильно поставити іменник у кличний відмінок? Звернемося до українського правопису.  Іменники І відміни у кличному відмінку мають такі закінчення: -о —тверда група ( дружино, дочко, Ганно Михайлівно ); -е — м’яка та мішана групи ( воле, земле ) ; -є — м’яка група після голосного, м’якого знака й апострофа ( мріє, Соломіє ); -ю — пестливі іменники м’якої групи ( бабусю, Галю, Катрусю, доню, матусю ); У звертаннях до жінок, що складаються із загальної назви та прізвища, форму кличного відмінка мають обидва іменники: добродійко Вариводо, пані Гаркуше, поетко Забашто. У множині використовуємо форму, од

Українська література 31-32 групи. Завдання для опрацювання теми "Життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Збірки поезій. Неоромантизм.

Зображення
Тема уроку: " Життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Збірка поезій "На крилах пісень". Неоромантизм як течія модернізму   Мета: поглибити знання про життя і творчість Лесі Українки. Ознайомитися з найвідомішими поетичними творами письменниці, основними циклами поезій. Поглибити знання про модерністичні течії, зокрема ознайомитися з ознаками неоромантизму. Проаналізувати поезії "Contra spem spero", "Слово, чому ти не твердая криця...", "Мріє, не зрадь", "Стояла я і слухала весну...". Крок 1. Ознайомлення з біографією Лесі Українки. Пропоную вашій увазі відео про життя видатної поетеси, про останні роки життя у Грузії.        Крок 2. У зошит з літератури занотуйте  основні відомості про життєвий і творчий шлях поетеси у вигляді схеми або таблиці. Складіть сенкан "Леся Українка" або асоціативний кущ. Крок 3. Аналіз творчого доробку. Перша по

31, 32 групи. Українська мова. Тема уроку: "Написання не, ні з різними частинами мови"

Зображення
Тема уроку: "Написання не, ні з різними частинами мови" Крок 1. Повторення вивченого. Запишіть правильно речення, розкриваючи дужки. Краю мій! Люблю я тебе (в)день і  (в)ночі, (в)ранці і (в)вечері і не знаю краю своєї любові! (Панас Мирний)   Загін (по)волі просувався розпеченим степом (Ю. Яновський)    Герой користі не шукає (з)роду (Леся Українка)   Під ним коник вороненький (на)силу ступає (Т. Шевченко)   Порвано (на)віки ланцюги сторіч (М. Рильський)   Хай живе братерська єдність від сьогодні й (на)віки (П. Тичина)   Велике дерево (по)волі росте (Нар. тв.)   Пісня (по)волі давно не літала...(Леся Українка)   Час моя пісне (по)волі буяти послухать як вітер заграв (по)над морем. В останньому реченні розставте розділові знаки та зробіть синтаксичний розбір цього речення. Крок 2. Пропоную вашій увазі презентацію та відео, які полегшать вам опрацювання теми "Написання не, ні з різними частинами мови".

11-12 групи. Українська мова. Тема уроку: "Вставні слова, словосполучення, речення. Розділові знаки при вставних конструкціях"

Зображення
Тема уроку: " Вставні слова, словосполучення, речення. Розділові знаки при вставних словах, словосполученнях, реченнях" Крок 1. Повторимо те, що ми вже вивчили раніше. А саме, пропоную вам списати речення, розкриваючи дужки й розставляючи розділові знаки при звертаннях. Уклін тобі (столиця України). (Брати мої) доземний вам уклін. (Юнак) Хай буде для неї твій сміх, і сльози, і все до загину... Не розлюблю тебе ніяк (моя вишнева Україна красуня страдниця моя)!  Чому (коваль) радий ти?  Чому ти гордий (плугатар)?  Учітеся (брати мої) думайте, читайте.  До тебе (Україна) (наша бездольная мати) струна моя перша озветься.  (Рідна мова) без тебе ніхто я, мов підрізаний вітром листок.  Як на ті чорнобривці погляну, бачу матір стареньку, бачу руки твої (моя мама)  твою ласку я чую (рідненька). Зробіть синтаксичний розбір останнього речення. Крок 2. Відкрийте підручник на с.132-133, параграф 28. Усно виконаємо вправу на спостереження 290, с. 132. Крок 3. Пропоную вашій

Українська література, завдання для 31, 32 груп з теми "Володимир Винниченко. Життя і творчість. Новела "Момент"

Зображення
Опрацюйте матеріал підручника на с. 177-181.   Прочитайте новелу В.Винниченка "Момент". Усно продумайте відповідь на запитання у завданні №5 зі с.182 підручника. Пропоную вам переглянути фільм-екранізацію новели "Момент".  

Українська мова, 31-32 групи. Тема: "Розрізнення прислівників і співзвучних сполук"

Зображення
Опрацюйте матеріал підручника на с.144, параграф 46. Виконайте вправи 2; 3; 4; 5 зі с.145. А також вправу 7 зі с.146. Пропоную вашій увазі переглянути експрес-урок О.Авраменка.

Українська мова, 11, 12 групи. Завдання для опрацювання з теми: "Звертання поширені й непоширені. Розділові знаки при звертаннях".

Зображення
Опрацюйте матеріал підручника на с.128-131, параграф 27. Виконайте впр.278 зі с.129;  впр.283 зі с.130; впр.288 зі с.131. Виконані завдання прошу надсилати на мою електронну адресу! Після опрацювання матеріалу підручника, виконання вправ та перегляду відео пропоную вашій увазі тест.

Завдання з української мови для самостійного опрацювання ліцеїстам ІІІ курсу групи 31, 32

Зображення
Завдання для ліцеїстів ІІІ курсу з теми: "Складні випадки написання географічних назв". Пропоную вам самостійно ознайомитися  з матеріалом підручника Олександра Авраменка "Українська мова. 10 клас", розташованим на с.138-139, а також виконати вправи №2; 3; 4; 5; 7. Також пропоную усно опрацювати рубрику "Культура слова" на с.143. https://subject.com.ua/lesson/mova/10klas_6/20.html

Для І курсу 11 та 12 груп урок на тему: "Звертання поширені й непоширені. Розділові знаки при звертаннях

Уроки з мови 8 класі УРОК № 6 ТЕМА: Звертання поширені і непоширені. Розділові знаки при звертаннях. МЕТА: поглибити знання учнів про звертання поширені та непоширені; удосконалити вміння визначати звертання в реченні, вживати відповідні розділові знаки та правильно інтонувати такі речення; розвивати навички зв’язного мовлення, зокрема з використанням звертань; зміцнювати почуття зацікавленості у вивченні мовного матеріалу; розвивати емоційну сферу; формувати пізнавальну, комунікативну, соціальну, особистісну компетенції; виховувати ввічливість, культуру спілкування, повагу до співрозмовника. ТИП УРОКУ: Урок засвоєння нових знань. ОБЛАДНАННЯ: підручник, картки,білети. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань учнів. Завдання учням: Прослухайте текст. Що в ньому видається вам смішним чи недоречним? Про що забув один із співрозмовників?  Добрий день, Сергійку.  Привіт, лікарю